PTP, Paid To Promote, CPM, płatne promowanie

Co to jest PTP, Paid To Promote? PTP jest to jedna z wielu możliwości zarabiania w internecie. Jest częścią Get Paid’u, obok PTC, PTR i PTS. Polega na tym, że ściągamy ruch na daną stronę używając własnego unikalnego linku. Strona ta zaś płaci nam określoną kwotę za 1000 wygenerowanych wejść, nazywane jako CPM. Za każde poprawnie wygenerowane wejście dostajemy jedną kredytkę (od ang. Credit). Gdy uzbieramy ich odpowiednią ilość, zazwyczaj 1000, czasem mniej, możemy je wymienić na pieniądze po ustalonym CPM.

Co oznacza CPM w sekcji PTP?

M oznacza z Rzymskiego pisma 1000, C (z ang. credits) oznacza kwotę jaką zarobimy za 1000 poprawnie zaliczonych wejść, P natomiast znaczy Per (z ang. za, na) co tłumaczy się jako „za”. Podsumowywując „CPM” oznacza „stawka za 1000 wejść”.

Przykładowy link PTP: http://sejfik.com/pages/ptp.php?refid=zarabiam24

Rodzaje PTP:

Wyróznia się dwa rodzaje platnego promowania: UV oraz nonUV.

Paid To Promote UV (z ang. unique visits) oznacza Unikalne Wizyty. Tłumacząc to na język Get Paid, otrzymujemy kredytki tylko wtedy gdy nasze wejścia będą unikalne, co 24h. Inaczej mówiąc każdy użytkownik internetu jest w stanie wygenerować tylko jedno poprawnie zaliczone wejście dziennie.

Paid To Promote nonUV (z ang. non unique visits) oznacza nie Unikalne Wizyty. W tym przypadku za każdego unikalnego użytkownika (co 24h) otrzymujemy 1 kredytkę, lecz ten właśnie użytkownik może również poprawnie wejść na stronę z innego linku PTP.

Ważne informacje:

Tylko dlatego, że wyślesz 1000 odwiedzin nie oznacza, że otrzymasz kredyt za nie wszystkich. Programy PTP zliczają tylko poprawne wejścia. Jeśli dany użytkownik odwiedzi stronę więcej niż jeden raz dziennie, nie otrzymamy kredytek. Po 24h unikalne wejście zostanie zaliczone i otrzymamy kolejną kredytkę.

W wielu zagranicznych programach Paid To Promote CMP uzależnione jest od naszej narodowości. Mogą wówczas występować różne poziomy zliczania kredytek. Przykładowo użytkownicy z USA za każde poprawne wejście dostają 1 kredytkę, natomiast użytkownicy z Polski dostają tylko 0.8 kredytki. Kombinacje są różne i warto przeczytać regulamin PTP zanim przystąpimy do promowania.

Aby otrzymać kredytki musimy generować ruch tylko z zaakceptowanych stron. Odnośnik do nich powinien być umieszczony w pobliżu zasad promowania danej firmy. Jedynym sposobem na generowanie ruchu z zaakceptowanej strony jest kupno reklamy tzw. Tanich klików.

PTP jest jednym z trudniejszych sposobów zarabiania w internecie. Warto o tym pamiętać i dokładnie przekalkulować zyski i straty, gdy będziemy się decydowali na zakup reklamy. Jednak nie wymaga od nas dużego nakładu pracy i w umiejętny sposób można się szybko wzbogacić.

Jak zdobywać kredytki?

Jest kilka sposobów zdobywania kredytek. Każdy z nich ma inną skuteczność, która zależy od rodzaju PTP.

Pierwszym z nich jest wykupienie płatnych klików na zaakceptowanej stronie. Dużo programów PTR oferuje tanie kliki, które są tylko do promowania PTP. Ceny takich reklam wahają się od 10 do 60gr za 1000 wejść. Jeśli dobrze porównamy cenę reklamy oraz stawkę CPM możemy naprawdę sporo zyskać. Skuteczność tego sposobu zależy od kilku czynników, jeśli jest to ptp nonUV możemy liczyć na wysoką zliczalność kredytek sięgającą powyżej 95%. Jeśli jednak link ten promujemy w kilku programach na raz to skuteczność może być znacznie mniejsza gdyż istneieje prawdopodobieństwo, że ktoś już wchodził w nasz link.

Innym sposobem jest wysyłanie nasze linku PTP znajomym. Jest on mało skuteczny, no chyba, że posiadamy setki znajomych, którym będziemy wysyłali nasz link codziennie. Pamiętając, jedna osoba może poprawnie odwiedzić reklamę tylko raz a 24h. Osobiście nie polecam tej metody i nie znam na razie nikogo kto by jej używał.

Niektóre programy pozwalają na promowanie na wszystkich stronach niezależnie od tego czy jest to Autosurf, Bux czy PTR tylko do reklam. Jest nam wtedy dużo łatwiej zdobywać kredytki, choć i w tym jest haczyk. Każde wejście jest warte zazwyczaj 0,3 kredytki lub mniej. Kalkulując cena za CPM jest proporcjonalnie niższa do ilości kredytek przyznawanych za jedno poprawne wejście. Inaczej, aby zdobyć 1000 kredytek potrzeba nam około 3500 tyś. wejść w nasz link.

Admin PTR a PTP:

Admini PTP mają ułatwone zdobywanie kredytek. To oni zazwyczaj korzystają z promowania UV. Dlaczego tak jest? Otóż właściciele serwisów umieszczają swoje linki PTP zawsze „na samej górze” w sekcji tanich klików. Daje im to taką przewagę, iż większość użytkowników klikających zaczyna odwiedzać reklamy właśnie od nich. Biorąc również na uwagę większe PTR istnieje duże prawdopodobieństwo, że oglądający reklamy są unikalni.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.