PTC, Paid To Click, Bux, klikanie w płatne linki

ptcCo to jest PTC, Paid To Click? Otóż, jest to jedna z metod zarabiania w internecie. Chyba najbardziej popularna i uznawana dziedzina Get Paid’u przez użytkowników na całym świecie. Tłumacząc dosłownie Paid To Click (z ang.) znaczy „płacenie za kliknięcie„, w bardziej sensownej wersji jest to „zarabianie za klikanie”. Całość opiera się na klikaniu w płatne linki lub bannery reklamowe i spędzaniu określonego czasu na stronie reklamodawcy. Użytkownik jest za to nagradzany poprzez przyznanie odpowiedniej ilości pieniędzy lub punktów.

Sekcja Paid To Click jest zazwyczaj wbudowana w programy PTR, nazywana PTC lub Płatne Kliki. W wielu z nich jest podstawową metodą zarabiania. Wartości reklam wynoszą przeważnie od 0,1c do 1c. Każdą reklamę możemy zobaczyć tylko jeden raz na 24h. Zależnie od firmy istnieje możliwość oglądania kilku reklam na raz. Znacznie przyśpiesza to zarabianie lecz oferuje to tylko garstka polskich programów GPT.

Poleceni, refy:

Ważną rolę w zarabianiu przez klikanie w płatne linki odgrywają poleceni, gdyż to na nich opiera się cały biznes. Polecając osoby z naszego ref linku możemy liczyć na częściowy zarobek z tego co oni sami zgromadzą na koncie. To ile zarobimy z naszych refów zależy od poziomów, które są ustalone w danym programie. Wahają się one od 10 – 100%.

Np. Jeśli link w firmie jest warty 1 grosz i kliknie w niego nasz ref, my dostaniemy 0,2 grosza przy 20% poziomie poleconych (1gr*20%=0,2gr).

Przykładowa sekcja PTC w CentrumReklamy.com

Linki ujemne:

Zdarzają się również linki o ujemnej wartości. Zwane „Heat” Linkami. Jest to działanie ze strony admina zapobiegające stosowaniu autoclicker’ów oraz nieuważnemu klikaniu w reklamy.

Bux:

Buxy to firmy, w których zarabia się właśnie poprzez klikanie w linki. Jest to specyficzna odmiana PTC, ponieważ oferuje zwykle wyższe stawki za kliknięcia oraz wyższy poziom z zarobków poleconych (reklamy warte od 0,5 do 1c, poleceni 50-100%). Takie stawki są przyczyną wysokich cen reklam w takich firmach. Konsekwencjami tego może być brak płynności finansowej lub w ostateczności brak wypłacalności (SCAM). Jest to dość niepewna metoda zarabiania, lecz cieszy się sporym zainteresowaniem gdyż można dużo zarobić.

Przykładowa sekcja PTC w Neobux.com

Wypłacanie zarobionych pieniędzy:

Przeważnie wszystkie strony oferują możliwość wypłaty na konta bankowe AlertPay oraz PayPal. Pieniądze z tych banków internetowych możesz przelać na polskie konto lub wydać na zakup jakiegoś przedmiotu w internecie. Minimum wynosi od 1 do 10$ (zł). Zdarzają się i programy z niższym lecz jest to rzadkością. Czas w po którym otrzymamy pieniądze jest zazwyczaj określony w regulaminie lub na stronie głównej programu. Niektóre z nich oferują płatności natychmiastowe (Instant), inne płacą po 30 dniach.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.