Prowadzisz już swojego bloga od dłuższego czasu lub niedawno zacząłeś i nie wiesz jak go zareklamować w internecie. Marzy Ci się popularny blog, który potrafi zarobić sam na siebie? Oto poradnik jak wypromować bloga w internecie.

Jestem pewien, że czytałeś wiele artykułów na temat pozycjonowanie stron, które ma na celu podniesienie popularności naszej witryny. W wielu z nich nie ma konkretnych wskazówek jak tego dokonać lub zapewniani jesteśmy o natychmiastowych efektach. W gruncie rzeczy nie da się podnieść zainteresowania wokół naszej witryny z dnia na dzień. Aby tego dokonać musimy systematycznie pracować i dbać o czytelników. Jeśli zaciekawimy ich naszą treścią, możemy mieć pewność, że jeszcze u nas zagoszczą. Dodatkowo popularność możemy wykorzystać do zarabiania na blogu.

Oto sposoby jak wypromować bloga w internecie:

Udzielaj się na forach

Odwiedzaj fora internetowe powiązane tematycznie z Twoją stroną. Nie bój się zabierania głosu w tematach, w których masz coś do powiedzenia lub chcesz dowiedzieć się czegoś więcej. Pisz zwięźle, zachowuj kulturę słowa a czasami podlinkuj jakiś artykuł niedawno opublikowany przez Ciebie. Jeśli będzie on warty uwagi na pewno zyska sporą ilość czytelników.

Komentuj wpisy na innych blogach

Niemal identycznie jak w przypadku pisania nowych postów na forach internetowych. Odwiedzaj lubiane przez Ciebie blogi i śledź nowe wpisy. Nie bój się wystukania kilku wyrazów na klawiaturze, które pojawią się pod wpisem. Wypowiadaj się zarówno na dużych jak i małych blogach, gdyż to świadczy o podejściu do sprawy oraz buduje Twoją markę w sieci.

Pozycjonuj swoją witrynę

Bardzo obszerny temat. Właściwie to mógłbym napisać o tym kilka osobnych artykułów.

Ale tak w skrócie:

Dodawaj bloga do możliwie jak największej liczby katalogów. W sieci jest tego pełno. Bez problemu znajdziesz w google listę katalogów stron www.  Staraj się robić to systematycznie, lub w krótkich odstępach czasu Nie podpalaj się aby dodać od razu naszego bloga do wszystkich możliwych katalogów. Wpisuj ją do nie więc niż 30 katalogów dziennie i pamiętaj! najlepiej jak będziesz robić to sam, no chyba, że wynajmiesz fachowców.

Wymieniaj się linkami z innymi blogami pamiętając by były one powiązane z tematem, na który prowadzimy naszą stronę. Trafiamy wtedy do grupy osób ze sprecyzowanymi zainteresowaniami, którzy wiedzą czego szukają. Podlinkuj również artykuł z zaprzyjaźnionego bloga, jeśli na prawdę Ci się spodobał. Poproś autora by zrobił to samo względem Ciebie i Twoich treści.

RSS

Udostępniaj czytelnikom nowe publikacje za pomocą RSS lub Atom. W prawdzie RSS nie jest już rozwijany a Atom został uznany za obecny standard, RSS wciąż jest dominującą i najchętniej stosowaną formą docierania do treści. Zakładaj kanały dla kategorii oraz komentarzy. Nie każdy chce śledzić wszystkie poruszane na blogu tematy. Skorzystaj z Feedburner.com, który ułatwia zarządzanie statystykami oraz wątkami.

Ping

Pinguj. Ping-owanie jest to powiadamianie wyszukiwarek i innych serwisów, że na Twoim blogu pojawił się nowy wpis. Pomaga to nam podczas pozycjonowania, gdyż przyspiesza proces indeksowania podstron przez roboty wyszukiwarek. Taką opcję posiada platforma WordPress, która jest wbudowana w kod. Możesz również ściągnąć odpowiednie narzędzia z sieci.

Częste pisanie

Pisz możliwie jak najczęściej aby stałych bywalców naszego bloga nie dopadła nuda. Dodając nowe artykuły mamy większe szanse na rozwój strony. Dodatkowo częste pisanie z pewnością poprawi pozycję naszej strony w wyszukiwarkach internetowych. Więcej o tym w artykule Jak często dodawać nowe wpisy/blogować?

Zarabiaj z głową

Jeśli zdecydowałeś się na zarabianie w internecie z pomocą bloga i promujesz w nim programy partnerskie takie jak CPMProfit lub AdSense nie zaśmiecaj nimi strony. Umieszczaj boksy reklamowe w małych ilościach, tam gdzie nie przeszkadzają użytkownikom. Zresztą sam wiesz jak to jest gdy surfowanie po internecie utrudniają wyskakujące reklamy.

Jeśli nie wiesz jak to zrobić przeczytaj Jak rozmieścić reklamy na stronie?

Dbaj o czytelników

Dbaj aby czytelnicy mieli łatwy dostęp do poszukiwanych treści. Zoptymalizuj bloga pod kontem ułatwienia poruszania się po nim. Podsuń użytkownikom wyszukiwarkę, link do strony głównej, tagi artykułów, archiwum oraz kategorie. Jeśli będzie on zadowolony z przeczytanego wpisu na pewno zacznie szukać więcej.

Pozwól na komentowanie Twoich wpisów

Jeśli komentujesz wpisy na obcych blogach to czemu inni użytkownicy nie mogą robić tego samego. Pozwól na komentowanie dodanych przez Ciebie wpisów. Tworzy się przy nich krąg zainteresowania oraz otwarta dyskusja na opisywany temat. Wiele osób śledzi właśnie takie artykuły bo są ciekawi na reakcję innych ludzi. Nie bój się, że spotkasz się z krytyką ze strony tzw. rekinów, którzy zjedli na tym zęby. W końcu każdy musi od czegoś zacząć.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.