Jak często dodawać nowe wpisy/blogować?

blogGdy już zaczniemy prowadzić swojego pierwszego bloga, szybko nasunie się pytanie jak często powinniśmy dodawać nowe posty? Czy częste dodawanie wpisów nie zaszkodzi naszemu blogu?

Te pytania często nasuwają się na myśl osobom zaczynającym przygodę z blogowaniem. Zdania na ten temat są podzielone, ale można doszukać się zarówno wad jak i zalet w częstym i trochę rzadszym pisaniu.

Ważną kwestią jest to, aby uwzględnić profil bloga, który prowadzimy. Niektóre blogi osiągają całkiem przyzwoite wyniki przy sporadycznym publikowaniu. Należą one zazwyczaj do takich, które poruszają tematy niszowe, takie o których po prostu nie da się często pisać.

Regularne dodawanie treści

Regularne pisanie nowych postów, czyli średnio co 2 – 3 dzień, jest bardzo przyjazne dla naszego bloga. Jest on systematycznie indeksowany przez wyszukiwarki i dzięki temu zwiększa się ilość osób regularnie odwiedzających naszą witrynę. Jeśli podejmujemy się pisania co 3 dzień, trzymajmy się tego konsekwentnie. Robiąc sobie przerwę na kilka dni lub tygodni zaszkodzimy blogu i straci on wysoką pozycje w wyszukiwarkach.

Społeczność wokół bloga

Kolejnym plusem częstego publikowania nowych treści na naszym blogu jest tzw. tworzenie się społeczności blogowej. Częste publikacje wpływają na zainteresowanie czytelników naszą stroną. Im więcej publikujemy, a nasze posty są bardziej ciekawe niż konkurencji i potrafimy wzbudzić zainteresowanie, tym nasz autorytet w sieci rośni. Tworzy się społeczność ludzi, którzy czekają na każdy nowy post, który opublikujemy.

Pamiętaj, że przyciągając rzeszę czytelników musisz dać im to czego oczekują. Jeśli tego nie zrobisz odwrócą się od ciebie i pójdą do konkurencji. Paradoksalnie możesz ich równie zanudzić. Uważaj by nie przedobrzyć! Nie wymyślaj na siłę postów, które zmniejszą zainteresowanie userów.

Złote zasady:

  1. Pamiętaj, że jakość jest ważniejsza od ilości, lecz jeśli myślisz poważnie o blogowaniu powinieneś połączyć obie te rzeczy.
  2. Nie zasypuj boga śmieciowymi treściami tylko dlatego, że nie masz o czym pisać.
  3. Staraj się pisać jak najczęściej, w regularnych odstępach czasu np. co 3 dzień.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.