AdSense jest to program partnerski od Google, który polega na wyświetlaniu reklam przez uczestniczące w nim osoby. Właściciele stron internetowych otrzymują wynagrodzenie za każde kliknięcie reklamy umieszczonej w ich serwisie.

Google AdSense przez wielu jest uznawany za najlepszy PP w internecie. Otwiera on możliwość zarobienia pieniędzy poprzez wyświetlanie reklam. Można tylko podziwiać ilu użytkowników aktualnie korzysta z platformy Google. Reklamy można spotkać praktycznie wszędzie, od najbardziej popularnych serwisów po te pozornie nie znane.

AdSense daje możliwość odetchnięcia od zwykłych programów partnerskich, które zamiast pomagać, utrudniają rozwój witrynom. Nie jest to kolejny program, który obiecuje szybkie i wysokie zarobki z możliwie jak najniższym nakładem pracy. Wielu użytkowników nie raz przekonało się, że wiele PP nie jest opłacalnych i tylko psują renomę serwisu.

Historia AdSense

AdSense powstał pierwotnie z WordNet, który został stworzony przez studentów i profesorów Brown University. Technologia wyświetlania reklamy kontekstowej została opracowana z wykorzystaniem WorldNet przez małą firmę (zajmującą się tworzeniem wyszukiwarki internetowej) z siedzibą w Santa Monica w 1998 r. Następnie Oingo zmieniła nazwę na Applied Semantics w 2001 r., który został kupiony przez Google za 102 milionów euro w kwietniu 2003 roku.

Program jest dostępny w Polsce od 2004 roku.

Wokół AdSense szybko zrobiło się bardzo głośno. Google pozyskiwało coraz to nowszych reklamodawców, oraz zwiększało się zainteresowanie ze strony wydawców. Zadowolenie reklamodawców rosło gdyż otrzymywali wysokiej jakości ruch na swojej stronie.

Niestety PP przyczynił się do szerzenia zjawiska spamu w internecie. Zaczęły powstawać nowe, bezwartościowe strony nastawione tylko na zarobek. Na szczęście Google wprowadziło regulamin do walki z oszustwami, który określa warunki uczestnictwa w programie.

Kto może przystąpić do programu AdSense?

AdSense to program darmowy i każdy wydawca strony internetowej może do niego dołączyć, o ile spełnia wymagane kryteria. Wystarczy mieć ukończone 18 lat i wypełnić wniosek przez internet. Jeżeli pomyślnie wypełnimy formularz rejestracyjny nasze konto zostanie aktywowane w przeciągu kilku dni. Następnie otrzymamy dostęp do kodów HTML, które należy umieścić w kodzie źródłowym strony.

Zalety Google AdSense

  • Jest prosty w rejestracji i obsłudze,
  • Łatwy do podłączenia na swojej stronie, wystarczy wkleić gotowy kod do swojego pliku źródłowego,
  • Nie musisz szukać reklamodawców, w bazie Google jest tyle reklam, że nigdy ich nie brakuje,
  • Reklamy są automatycznie dopasowywane do treści Twojej strony,
  • Można bardzo łatwo sprawdzić statystyki, logując się na swoje konto,
  • Z jednego konta można obsługiwać reklamy na wielu stronach internetowych,
  • Pełna kontrola nad wyświetlanymi reklamami, możesz zablokować reklamy konkurencji lub o określonej tematyce,
  • Zawsze płaci, masz gwarancję otrzymania swoich pieniędzy,

Czy mogę klikać we własne reklamy?

Nie można klikać we własne reklamy. Jeśli zdarzy się kliknąć w reklamę więcej niż jeden raz Google mogą zablokować nam konto i dodać naszą stronę do listy blokowanych witryn.

Jeśli będziemy namawiać naszych znajomych do klikania w reklamy lub korzystać z niedozwolonych metod takich jak rozsyłka SPAM’u również zostaniemy zablokowani.

Ile wynosi minimum do wypłaty?

Minimum wynosi 100$. Może wydawać się sporo lecz jest ono do osiągnięcia. Po przekroczeniu progu pojawia się możliwość zażądania czeku ze swoimi zarobkami. Więcej na temat zlecania wypłat w kolejnych artykułach.

Ile można zarobić za kliknięcie?

Za każde kliknięcie można zarobić od kilku centów do kilkunastu dolarów. Zależy to od kategorii i wartości danego słowa kluczowego. Najdroższe wynoszą nawet do 50$. Jest to jednak rzadkość i nie należy nastawiać się na tego typu słowa, gdyż stawki są niestabilne.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.