Zarabianie w internecie, zarabianie przez internet, e-biznes.

Zarabianie na kupowaniu w Chinach

Do niedana zakupy w internecie ograniczały się głównie do krajowego rynku. Robienie zakupów w Chinach staje się coraz bardziej popularne. Możemy zatem wykorzystać tą tendencję i dzięki temu zapewnić sobie dodatkowy dochód.

Zakupy w Chinach przeżywają prawdziwy rozkwit w Polsce. Coraz więcej osób decyduje się na sprowadzanie różnych towarów po bardzo atrakcyjnych cenach. Możemy zaopatrzyć się najczęściej w produkty codziennego użytku ale nie tylko. Jeżeli wiemy gdzie szukać możemy również natrafić na produkty bardziej ekskluzywne.

Chińskie równa się gorsze

Przekonanie, że wszystko co chińskie musi być wadliwe albo niskiej jakości, powoli odchodzi do lamusa. Bierze się ono głównie z tego, że kojarzy się z targiem w pobliżu naszego osiedla, na którym raz w tygodniu handlują azjaci. Chociaż większość osób narzeka, założę się, że każdy z nich nie raz robił tam zakupy i nie raz znalazł coś wartego swojej ceny. Tak właśnie jest z zakupami w przez internet. Nie ma znaczenia czy to Chiny czy Polska. Wszędzie możemy natrafić na produkty gorszego gatunku. Aby się przed tym chronić musimy poszukać trochę bardziej starannie oraz zapoznać się z opiniami innych użytkowników.

Zakupy a prawo

Pewnie zastanawiasz się jak ma się polskie prawo do robienia zakupów w Chinach. Otóż od 2008 roku istnieje przepis, który mówi że jeśli w paczce znajdują się przedmioty o łącznej wartości nie przekraczającej 150?, nie trzeba płacić cła. Niestety, żeby nie było zbyt łatwo, trzeba płacić podatek VAT. Wyjątkiem są paczki, które nie przekraczają granicy 22? wartości. Istnieje jednak luka prawna, którą zafundowały nam przepisy unijne. Mówi ona, że jeśli przesyłka jest oznaczona jako prezent, zwolnione z VAT’u są przesyłki do kwoty 45?. Jak widać, możemy więc spać spokojnie w przypadku kiedy zaczniemy robić drobne zakupy w kraju kwitnącej wiśni. Z całą pewnością wszystkie nasze paczki będą oznaczone jako prezent.

aliexpress

Gdzie robić zakupy?

Istnieje sporo serwisów, które pozwalają na robienie zakupów w Chinach. Oto główne z nich:

Wymienione powyżej strony posiadają angielskie wersje językowe więc nawigacja po nich nie powinna stanowić problemu. Atutem jest również to, iż często wysyłka do Polski jest darmowa.

Najpopularniejszym serwisem jest ostatnio AliExpress. Mogę się przyznać, że sam robię tam zakupy, najczęściej zaopatrując się w elektronikę.

Na co zwrócić uwagę?

Należy pamiętać, że jeśli damy ponieść się emocją, możemy zostać rozczarować zakupami a nawet stracić znaczną sumę pieniędzy. Powinniśmy rozważnie obserwować ogłoszenia oraz osobę, która je dodała. Jeśli widzimy duże zainteresowanie ogłoszeniem i dodatkowo całą masę pozytywnych komentarzy, myślę że możemy bezpiecznie skorzystać z oferty. Natomiast jeśli spotkamy się z sytuacją gdy cena produktu jest niezwykle niska, a wręcz wydaje się śmieszna, powinniśmy odpuścić.

Podsumowanie

Nie ma wątpliwości, że robienie zakupów w Chinach może stać się małą żyłką złota. W wymienionych wyżej serwisach można znaleźć wiele przedmiotów, które jesteśmy w stanie kupić taniej. Należy pamiętać aby zachować czujność przy podejmowaniu decyzji, gdyż nie da się wyeliminować ryzyka w 100%. Nie rzucajmy się na głęboką wodę!

Pozostaje mi życzyć Wam udanych zakupów!

Leave a Reply


Blog jest poświęconym tematyce: zarabianie w internecie, praca w domu w internecie, zarabianie na blogu. Znajdziesz tutaj porady oraz opisy jak zarobić pieniądze na blogu przez internet. Zarabianie przez internet w sieci. Praca przez internet.

Copyright © Zarabianie w internecie, zarabianie przez internet, e-biznes.