Zarabianie w internecie, zarabianie przez internet, e-biznes.

System poleconych, downline, referrals, poleceni

Downline i system poleconych

System poleconych (z ang. Downline) jest niczym innym jak pewnego rodzaju programem partnerskim, w którym osoba (promotor), czerpie określone korzyści z polecania danego programu. Działa to w obydwie strony, ponieważ my zyskujemy dodatkowe profity a właściciel serwisu darmową reklamę swojej strony.

Większość z tych programów oferuje od jednego do kilku poziomów, które wyrażają procenty. Przykładowo system poleconych w firmie X może wynosić: 15%-7%-2%.

Analizując podany przykład można zrozumieć, że jeśli ktoś zapisze się z naszego reflinku i będzie aktywny to otrzymamy premię w wysokości 15% zarobków naszego refa. On natomiast na tym nic nie straci. Jest tzw. poleconym pierwszego poziomu. Następnie jeśli nasz polecony złapie jakiegoś refka i ten będzie aktywny, to my otrzymamy 7% z jego zarobku a nasz polecony z 1 poziomu zaś 15% gdyż jest to jego referral na poziomie 1. Dla nas jest on na poziomie drugim. Analogicznie można przeanalizować poziom 3. Pozostawiamy to Tobie abyś mógł w łatwiejszy sposób zrozumieć na czym cały system polega.

Przykładowa siatka poleconych w Sejfik.com

Przykładowa siatka poleconych w Sejfik.com

Ref, referral

Jest to osoba, która zapisała się do danego programu używając naszego linku referencyjnego.

Downline

Downline jest to zbudowana przez nas siatka referrali. Każda osoba, która zapisze się do programu z naszego ref-linku będzie przypisana do naszego systemu poleconych i będziemy dostawali określony procent jej zarobków. Im więcej refów tym nasze zyski będą większe, a zatem sprawdza się tutaj powiedzenie: „Tyle zarobisz, ile pracy włożysz”.

Uwagi i spostrzeżenia

1. Jeśli zdecydujesz się na Get-Paid szybko zrozumiesz, że wszystko opiera się na systemach poleconych. Samemu jesteśmy w stanie zarobić do kilkudziesięciu złotych miesięcznie, lecz jeśli chcemy coś więcej musimy postawić na zdobywanie referrali.

2. Gdy uda Ci się już zdobyć sporą liczbę refów upewnij się czy w regulaminie nie znajduje się jakaś wzmianka o wymaganej aktywności aby otrzymać zarobki z poleconych. Często najlepsi promotorzy biorą bierny udział w życiu programu i nie dostają należnej im premii z poleconych.

Leave a Reply


Blog jest poświęconym tematyce: zarabianie w internecie, praca w domu w internecie, zarabianie na blogu. Znajdziesz tutaj porady oraz opisy jak zarobić pieniądze na blogu przez internet. Zarabianie przez internet w sieci. Praca przez internet.

Copyright © Zarabianie w internecie, zarabianie przez internet, e-biznes.