Zarabianie w internecie, zarabianie przez internet, e-biznes.

Skuteczność reklamy w Get-Paid’zie

Reklama w Get-Paid'zie

Istnieje wiele sporów na temat: „Czy reklamowanie treści na rynku Get-Paid opłaca się oraz jaka jest skuteczność”, bo jak wiadomo jest to dość specyficzny i mało znany obszar reklamy w sieci. Może on jednak okazać się strzałem w dziesiątkę i przynieść zamierzone zyski.

W tym poście chciałbym wam przedstawić wady i zalety reklamowania się na rynku Get-Paid. Jest to bardzo tania forma reklamy i rzekomo o niskiej skuteczności, lecz jeśli dostosujemy się do kilku wskazówek, może przynieść pożądany efekt.

Zasięg reklamy

Zasięgiem Get-Paid obejmuje całą Polskę. Reklama trafia praktycznie do każdego zakątka kraju. Możemy również nastawić się na bardziej okrojoną grupę odbiorców. W większości polskich firm mailingowych występuje możliwość kupna reklamy targetowanej, z czego wyróżniamy kilka rodzajów targetów:

Geolokalizacja

Geolokalizacja

Przykład geolokalizacji według województw. Poniżej według zainteresowań:

Geolokalizacja

Zainteresowania

Dodatkowo, społeczność Get-Paid, to dość specyficzna grupa ludzi. Należą do niej głównie osoby młode, z przedziału wiekowego od 15 do 30 lat, które są chętne na wszelakie formy współpracy. Są to głównie osoby zainteresowane e-biznesem, nowinkami technologicznymi, grafiką oraz tworzeniem stron internetowych ( sam czasami bawię się w pisanie prostych aplikacji webowych). Chętnie wypełniają ankiety, czytają poradniki, ściągają materiały z sieci, zapisują się do subskrypcji oraz uczestniczą w konkursach.

Dobieraj odpowiednio treść do osób, do których ma trafić reklama.

Cena takiej reklamy jest bardzo niewielka. Może się wydawać wręcz śmiesznie niska. Biorąc pod uwagę większe serwisy takie jak AdKontekst lub Onet, cena za 1000 wejść na stronę wynosi około 100-150 zł. W porównaniu reklama Get-Paid kosztuje zaledwie od 10 do 20 złotych. Mało, prawda?

Niska cena może świadczyć o jakości usługi.

Niska cena nie musi oznaczać niskiej jakości. Korzystanie z usług programów GP przynosi pożądane efekty w wielu przypadkach. Opłaca się  reklamowanie bloga w celu zwiększenia oglądalności i zarobków z programów partnerskich czy promocja naszego linku referencyjnego.

Wielkość rynku

Jest to stosunkowo niewielki rynek. Obecnie w Polsce jest około 2-5 tyś. aktywnych uczestników. Nie oznacza to, że spodziewać się możemy tylko tylu wejść w reklamę. Liczba ta waha się gdyż tzw. ‚sezonowych klikaczy’ jest znacząca liczba. Klikają oni przez pewien czas po czym rezygnują. W sumie ta liczba może wynieść nawet 10 tyś.

Niewielki rynek, elastyczny, docierający do grupy kilkudziesięciu tysięcy osób.

Get-Paid a SPAM

GP jest często kojarzony ze SPAM’em, czyli wysyłaniem niechcianych treści. Niektórzy administratorzy sprzedają na portalach tanią reklamę, po czym rozsyłają ją po skrzynkach swoich uczestników bez ich zgody. Taka reklama oznaczana jest często jako SPAM, przez co jest nieskuteczna.

Zdarza się, że rozsyłany zostaje SPAM, przez co reklama staje się nieskuteczna.

Istota reklamy Get-Paid

Rynek Get-Paid, choć niewielki, jest czasem skuteczniejszy od dużych firm reklamowych. Przeznaczony jest głównie dla osób prywatnych oraz niewielkich przedsiębiorstw, prowadzących swą działalność w internecie. Doskonale sprawdza się do reklamowania blogów, for, serwisów społecznych, aukcji, linków polecających, programów partnerskich i tym podobnych.

Podsumowując reklama GPT ma wiele zalet, ale nie nadaje się do większych kampanii. Jeśli decydujesz się na nią, wybieraj tylko sprawdzone i pewne firmy, które legalnie prowadzą swoją działalność, aby mieć pewność, że zlecenie nie zamieni się w akcję SPAM’owania.

Comments are closed.


Blog jest poświęconym tematyce: zarabianie w internecie, praca w domu w internecie, zarabianie na blogu. Znajdziesz tutaj porady oraz opisy jak zarobić pieniądze na blogu przez internet. Zarabianie przez internet w sieci. Praca przez internet.

Copyright © Zarabianie w internecie, zarabianie przez internet, e-biznes.