Zarabianie w internecie, zarabianie przez internet, e-biznes.

SCAM

Scamy są to strony WWW, które oferują wysokie zyski lub bardzo wartościowe informacje najczęściej w zamian za niewielki wkład inwestycyjny (HYIP). Może to być również wypełnianie ankiet, wprowadzanie danych on-line, jak i odbieranie reklam w poczcie elektronicznej (GPT). Przy rejestracji na tego rodzaju stronach jest wymagany adres poczty elektronicznej, więc jest ona często przyczyną dużej ilości spamu w skrzynce. W niektórych przypadkach strona początkowo płaci, żeby później, przekształcając się w scam, przynieść większe zyski.

Po krótkim czasie scam znika z sieci lub ogłasza zmianę właściciela, która w rzeczywistości niekoniecznie nastąpiła.

Aktualnie scamy pojawiają się w sieci, jak grzyby po deszczu. Jest ich mnóstwo i na każdym kroku można natknąć się na oszustwo. Dlatego warto pamiętać, żeby podczas zarabiania w internecie zdawać sobie sprawę co nas może spotkać.

Gdy już nas spotka takie nieszczęście jesteśmy praktycznie bezbronni. Nic nie jesteśmy w stanie zrobić, bo przecież oszuści to głównie anonimowe osoby.

Skąd się biorą SCAM’y?

Praktycznie każdy może złożyć stronę www, na której bedzie oferował pieniądze użytkownikom w zamian za klikanie czy czytanie płatnych maili. Wystarczy tylko zakupić odpowiedni skrypt, lub ściągnąc go za darmo. Gdy taki skrypt wpadnie w nieodpowiednie ręce, najczęściej niedoświadczone, może szybko obrucić się przeciwko właścicielowi.

Prowadzić firmę mailingową nie jest wcale łatwo. Inwestycja nie zwraca się od razu, czasem trzeba czekać rok a nawet i dłużej. A gdy stan konta zaczyna się kurczyć, tacy właśnie śmiałkowie zamykają interesy i rezygnują z Get-Paidu.

Inni zaś celowo otwierają firmy PTC aby zapisało się do nich jak najwięcej osób, zachęcają do inwestycji po czym znikają z kasą. Po takim zajściu pieniądze są już nie do odzyskania, natomiast taki oszust bezkarny.

Jak rozpoznać scam?

Nie jest to zbyt trudna sztuka dla doświadczonego klikacza lecz należy pamiętać o kilku istotnych rzeczach. Więcej znajdziesz w artykule: Jak rozpoznać SCAM w Get-Paid’zie.


Blog jest poświęconym tematyce: zarabianie w internecie, praca w domu w internecie, zarabianie na blogu. Znajdziesz tutaj porady oraz opisy jak zarobić pieniądze na blogu przez internet. Zarabianie przez internet w sieci. Praca przez internet.

Copyright © Zarabianie w internecie, zarabianie przez internet, e-biznes.