Zarabianie w internecie, zarabianie przez internet, e-biznes.

Motywacja do prowadzenia bloga/strony

blog

Nie ma nic gorszego od braku mobilizacji. Osiągnięcie wyznaczonego celu jest nie tylko kwestią dyscypliny ale także motywacji do działania. Jak więc zmotywować się do prowadzenia własnego bloga lub strony internetowej?

Pewnie wielu z was nie raz siedziało przed monitorem i nie mogło napisać ani jednego słowa, po czym rezygnowało z publikacji nowych artykułów. Obrany sobie cel zostawał odłożony na kolejny dzień, tydzień lub miesiąc. Mimo początkowego zapału, nasze próby i tak nie przynosiły rezultatów, a nawet były przyczyną zakłopotania czy złości. Mam dla was kilka porad i przykładów jak zmotywować się do prowadzenia bloga.

Pisz o odpowiedniej porze dni

Zaczynając od początku, pierwszą rzeczą na którą należy zwrócić uwagę jest czas kiedy startujemy z pracą. Najlepszym okresem dnia jest poranek oraz samo południe. Wtedy nasz mózg jest najlepiej przystosowany do pracy, oraz ma najwięcej energii do działania. Nie piszmy również przed posiłkami kiedy to nasz temperament może się „wyostrzać” i każde niepowodzenie może powodować frustrację .

Pracuj w odpowiednich warunkach

Zabierając się do pisania jakiegokolwiek tekstu warto by przygotować sobie miejsce pracy. Posprzątajmy biurko, wyrzućmy śmieci w pokoju i poukładajmy wszystkie książki aby nic nas nie rozpraszało. Czym mniej zostanie na naszym widoku tym lepiej. Nie będziemy skupiali się na innych rzeczach tylko na monitorze, a cała reszta nie będzie nas rozkojarzać. Wyłączmy również zbędne zakładki w naszej przeglądarce oraz ściszmy muzykę, by nie wywierały one na nas negatywnego wpływu.

Dąż do wyznaczonego celu

Nastawmy się na osiągnięcie konkretnego celu.

Np. Będę pisał co 3 dzień nowy artykuł na swoim blogu.

lub Do osiągnięcia 300 wizyt dziennie na blogu, będę pisał co 2 dzień.

Choć takie hasła wydają się banalne, mogą mocno zagrzewać do pracy. Mając hasło przewodnie, które będzie nam przypominało cel  jak tylko wejdziemy na naszą stronę, szybko napędzi nas do dalszego działania.

Przeczytaj również:
Jak często dodawać nowe wpisy/blogować?

Napędzaj samego siebie

Prowadząc bloga, na którym chcemy podjąć się zarabiania pieniędzy, musimy często śledzić nasze statystyki. Można zauważyć, że podczas publikacji nowego tekstu minimalnie wzrasta dzienna oglądalność strony. Jeśli jest to artykuł bardziej o charakterze pozycjonującym, nastawiony na konkretne słowa kluczowe, oglądalność może wzrosnąć na dłuższy czas. Co wiąże się z tym faktem? Im więcej osób czyta naszego bloga tym nasze zarobki są większe. Kalkulacja jest prosta. Rosnące zarobki z naszej strony mogą mobilizować nas do ich zwiększenia poprzez częstsze i systematyczne pisanie.

Śledź postępy

Wyznaczając sobie cel stwórzmy tabelę kroków, według których będziemy dążyli do jego osiągnięcia. Każdego dnia odznaczajmy jedną pozycję aby widzieć, że praca szybko posuwa się do przodu. Jest to rodzaj graficznej motywacji, gdyż w głowie będziemy widzieli tabelę z tym co już zostało zrobione lub co jest jeszcze przed nami. Chęć odznaczania kolejnych zadań będzie napędzała nasze tempo.

Myśl realnie

Nie stawiajmy sobie za wysoko poprzeczki. Wypływając od razu na głęboką wodę możemy błyskawicznie stracić zapał do pracy. Na początek wykonujmy te łatwiejsze zadania, a z czasem przechodźmy do tych bardziej ambitnych. Jeśli zdarzy się, że nie będziemy w stanie któregoś wykonać nie załamujmy rąk i nie narzekajmy. Trzeba wziąć się w garść i nadrobić to przy kolejnym zadaniu.

Nie rozleniwiaj się

Najgorsze gdy wmawiamy sobie, że coś jest nie do wykonania a zwyczajnie nie chce nam się tego zrobić. Każdemu zdarza się nie mieć chęci na wyjście na basen czy wypad na imprezę. Nie zastanawiajmy się długo czy zabrać się za pracę czy nie. Po prostu zróbmy to. Nie ma zadań niewykonalnych. Im szybciej zaczniemy pisać, kodować itd. tym będziemy bardziej zadowoleni z efektów.

Rób to z przyjemności

Przekształćmy prowadzenie bloga w przyjemność. Traktujmy to jak najlepsze hobby, z którego czerpiemy maksimum zadowolenia. Nawet jeśli teraz nie mamy smykałki do pisania lub innych zadań, nie wmawiajmy sobie, że nigdy się tego nie nauczymy. Z czasem przekonamy się, że sprawia nam to frajdę.

Rywalizuj w przyjacielskiej atmosferze

Rywalizacja jest bardzo mocnym źródłem motywacji. Wierzcie lub nie, leży ona w naturze każdego człowieka. Wykorzystajmy to jako impuls do działania. Śledźmy konkurencję, stawiając sobie równie ambitne cele co inni. Rywalizujmy o to kto napisze więcej ciekawych artykułów na blogu, kto przyciągnie większą rzeszę użytkowników lub kto wygra konkurs. Unikajmy niezdrowej rywalizacji. Działajmy w ramach uczciwości i pozytywnej atmosfery, traktując to jako zabawę.

Nagradzaj się

Nagradzajmy się zarówno za drobne, jak i większe sukcesy. Taki mały prezent za osiągnięcie celu zachęci do wyznaczania sobie kolejnych.

Myśl pozytywnie

Nie trzeba tutaj za wiele pisać. Po prostu nie załamujmy się niepowodzeniami, tylko dążmy do wyznaczonego celu z podniesioną głową. Nie szczędźmy sobie krytyki, z której sami się będziemy śmiać. Jeśli dziś nic nie zrobiliśmy, to śmiało można sobie powiedzieć: „Większego lenie ode mnie nie ma!„.

Leave a Reply


Blog jest poświęconym tematyce: zarabianie w internecie, praca w domu w internecie, zarabianie na blogu. Znajdziesz tutaj porady oraz opisy jak zarobić pieniądze na blogu przez internet. Zarabianie przez internet w sieci. Praca przez internet.

Copyright © Zarabianie w internecie, zarabianie przez internet, e-biznes.