Zarabianie w internecie, zarabianie przez internet, e-biznes.

Jaką nazwę wybrać dla bloga/strony?

blog

Jest wiele interesujących blogów i stron o nazwach, które przez ostatnie lata urosły do rangi marki w internecie. Należy pamiętać, że proste hasło czy slogan, nie czynią strony popularnej. O naszym sukcesie decyduje jej zawartość.

Przedstawiam kilka wskazówek, jakimi powinniśmy się kierować przy wyborze nazwy naszego bloga. Oto one:

Nazwa musi opisywać stronę

Nazwa jest pierwszą rzeczą, na którą zwracają użytkownicy przed wejściem na stronę. Podczas wyszukiwania interesujących ich treści, patrzą na nazwę. Powinna ona jak najtrafniej opisywać o czym jest nasza strona, aby nie mieli wątpliwości gdzie trafią.

Nazwa musi być łatwa w zapamiętaniu

Nie wymyślajmy długich, skomplikowanych i ciężkich do zapamiętania nazw. Pomyślmy o tym, że  jeśli rzetelnie przykładamy się do pracy, opinia o naszej strony zostanie przekazana innym a co za tym idzie nazwa również. Powinna ona więc być prosta i łatwa w zapamiętaniu aby przyciągała uwagę czytelników.

Długie i dziwne nazwy odrzucają od siebie potencjalnych czytelników.

Nazwa musi współgrać z domeną

To kolejna ważna wskazówka, o której zapomina wielu blogerów/webmasterów. Problem ten pojawia się coraz częściej, ponieważ zaczyna zmniejszać się ilość dostępnych domen. Często użytkownicy zapamiętują nazwę strony lecz nie pamiętają jej domeny. Wpisują najczęściej najbardziej pasujące im końcówki. Jeśli planujemy wybór rozszerzenia .com, powinniśmy poszukać nazwy w języku angielskim. Dla domen krajowych pasują zaś nazwy w języku ojczystym.

Przykład: nazwa-bloga [dot] pl jest łatwiejsza niż nazwa-bloga [dot] com.

Nazwa powinna zawierać słowa klucze

Powinniśmy przemyśleć użycie słów kluczowych w nazwie adresu strony. Nazwy takie ułatwiają pozycjonowanie naszej strony. Np. jeśli myślimy nad prowadzeniem bloga o oponach samochodowych, dlaczego nie mielibyśmy użyć takiej nazwy jak dobreopony [dot] pl albo oponydociagnikow [dot] pl itp.

Nazwa powinna odróżniać się od innych

Bądźmy unikalni przy wyborze nazwy. Nie ma sensu powielanie nazw z innych stron, gdyż wróży to z góry niepowodzenie. Dodatkowo ciężko będzie nam wypromować taką nazwę wśród innych, które znajdują się na szczycie w wyszukiwarkach.

Nazwa nie powinna zawierać polskich znaków

Nazwa naszej strony nie powinna zawierać polskich znaków ani innych, które nie sprzyjają promocji strony. Choć istnieje już możliwość używania znaków takich jak: ś ć ł ę ą ó w adresach url, jest to mało popularne. Jeśli już chcemy takową nazwę posiadać, warto byłoby zaopatrzyć się w wersję bez znaków specjalnych. Internauci często pomijają je z przyzwyczajenia.

Leave a Reply


Blog jest poświęconym tematyce: zarabianie w internecie, praca w domu w internecie, zarabianie na blogu. Znajdziesz tutaj porady oraz opisy jak zarobić pieniądze na blogu przez internet. Zarabianie przez internet w sieci. Praca przez internet.

Copyright © Zarabianie w internecie, zarabianie przez internet, e-biznes.