Zarabianie w internecie, zarabianie przez internet, e-biznes.

Jak założyć bloga?

Blog-MLM

Jesteś początkującym w dziedzinie blogowania? Chciałbyś założyć własny blog by móc później na nim zarabiać ale nie wiesz jak? Przedstawię Ci krótką drogę do założenia własnego bloga w kilka minut.

Dwa sposoby na założenie bloga

Cieszy mnie fakt, że ktoś teraz czyta artykuł, który jest w stanie mu pomóc w zakładaniu własnego bloga. Na sam początek zapewnię Cię, że nie wymaga to dużego wkładu pracy oraz wybujałej wiedzy na temat blogowania czy z zakresu programowania. Szybko przekonasz się, że nie jest to nic trudnego.

A więc są dwa sposoby dzięki którym możemy założyć naszego bloga:

  1. Zakup serwera i domeny, na którym zainstalujemy bloga,
  2. Skorzystanie z gotowych platform blogowych np. wordpress.com, blogger.com, blox.pl

Sposób 2

Zacznę od komentarza dotyczącego 2 punktu. Jeśli na prawdę nie mamy czasu i chęci do wzięcia sprawy we własne ręce możemy skorzystać z gotowych serwisów, gdzie zakładanie bloga ogranicza się do wybrania domeny, nazwy użytkownika oraz hasła. Niby cudownie bo nie musimy nic robić, lecz tak naprawdę nie mamy pełnej kontroli nad naszym dzieckiem (czytaj blogiem). Posiadamy dostęp do panelu administracyjnego lecz nie mamy możliwości kontroli naszego serwera, zmiany skryptu oraz jego edycji. Wszystkie wyżej wymienione parametry są nam w pewnym sensie narzucane.

Ponadto nie ma co liczyć na atrakcyjną domenę. Mamy do wyboru jedynie kilka subdomen. Dla przykładu na wordpress.com byłoby to zarabiam24.wordpress.com a na blogger.com zarabiam24.blogger.com. Zdecydowanie mniej atrakcyjne od oryginału.

Jest to o tyle dobre wyjście kiedy nie chcemy wydawać ani złotówki na założenie własnego bloga i chcemy go mieć praktycznie od zaraz do dyspozycji.

Faktem jest to, że większość takich blogów, które zyskują popularność, od razu przenosi się na własny serwer z domeną. Problemem jest później przeniesienie treści z używanej platformy na własny system oraz przekierowanie ruchu pod nowy adres.

Sposób 1

Najlepszym rozwiązaniem jest założenie bloga na własną rękę. Wtedy mamy pewność, że wszystko jest pod naszą kontrolą. Oto lista krok po kroku jak założyć bloga:

  1. Wybierz nazwę dla bloga. Możesz poszukać jakiejś wygasającej nazwy i przymierzyć się do jej zakupu, lub też wybrać coś nowego. Warto przeczytać wcześniejszy wpis: Jaką nazwę wybrać dla bloga/strony?. Jeśli wybierasz nową domenę mogę polecić coś na NetMark.pl, bardzo tanio.
  2. Znajdź serwer na którym nasza strona będzie działała. Na sam początek może być to coś mniejszego, a z biegiem czasu można wykupić większy. Wystarczy by był szybki i stabilny, oraz abyśmy mieli dostęp do supportu 24 godziny na dobę. Tu również mogę polecić NetMark.pl.
  3. Wybierz system blogowy za pomocą, którego chcesz prowadzić swoją stronę. Ściągnij go na dysk a następnie wrzuć na serwer. Poczytaj na stronie wybranego systemu jak dokonać instalacji i postępuj zgodnie z wyznaczonymi krokami. Polecamy skorzystać z WordPress’a ze względu na jego funkcjonalność. Możesz również użyć Joomla! lub Drupal.
  4. Ten punkt jest nie obowiązkowy. Wybieramy i instalujemy jakąś ciekawą templatkę/szablon aby strona przyciągała użytkowników swoim unikalnym wyglądem.
  5. Cieszymy się zainstalowanym, w pełni działającym blogiem.

Później możemy zacząć zabawę w zarabianie pieniędzy. Przeczytaj: Czy i jak zarabiać na blogu?

Ile kosztuje założenie bloga?

Sposób drugi jest oczywiście darmowy. Co do pierwszego to kwota jaką należy zainwestować wynosi około 60 – 100 zł rocznie. Jeśli odrobinę zoptymalizujemy nasz blog, a o tym artykułów w internecie jest masa na pewno zmieścimy się w kwocie 60zł. Sprawdź ofertę na NetMark ;).

Jeśli masz jakieś problemy z założeniem bloga, śmiało możesz do mnie napisać. Chętnie udzielę kilku wskazówek jak założyć bloga.

Leave a Reply


Blog jest poświęconym tematyce: zarabianie w internecie, praca w domu w internecie, zarabianie na blogu. Znajdziesz tutaj porady oraz opisy jak zarobić pieniądze na blogu przez internet. Zarabianie przez internet w sieci. Praca przez internet.

Copyright © Zarabianie w internecie, zarabianie przez internet, e-biznes.