Zarabianie w internecie, zarabianie przez internet, e-biznes.

Jak wypromować artykuł w sieci?

Jakość artykułów jest kluczem do zainteresowania czytelnika oraz zarabiania w internecie. Nie zawsze jednak odzwierciedla to faktyczny stan rzeczy, a o świetnych tekstach często nikt nie wie. Jak wypromować artykuł w sieci?

Blog kojarzy się nam z cyklicznym publikowaniem treści, które autor zamierza przekazać czytelnikowi. Aby tego dokonać należy nie tylko napisać ciekawy artykuł, lecz również zachęcić do jego przeczytania. Każdy gotowy do publikacji tekst wypadałoby zatem podesłać tu i tam, aby dowiedziało się o nim kilku znajomych, a potem może szersze grono internautów. Nie muszę chyba wspominać co wiąże się z dobrze wypromowanym artykułem. Oprócz zwiększonej liczby odwiedzin strony, podniesienia pozycji w wyszukiwarkach, budowania renomy w internecie ma to duży wpływ na nasze zarobki. A jak się domyślam każdy blogowicz chciałby zarobić na swojej stronie.

Oto niektóre sposoby pomagające w promowaniu artykułów w sieci:

Optymalizacja pod wyszukiwarki

Uwagę należy zwrócić przede wszystkim na słowa kluczowe, tytuł strony oraz opis. Używając wordpress’a mamy wszystko pod ręką i podczas pisania artykułów dodajemy od razu każdą z tych rzeczy.

Tytuł strony powinien być krótki oraz doskonale odzwierciedlać treść artykułu. Najlepiej gdyby dodatkowo zawierał słowa kluczowe, bo wtedy będzie indeksowany na wyższych pozycjach w wyszukiwarkach. Jeśli piszemy przykładowo o programach partnerskich a konkretnie o systemie CPMProfit, tytuł strony powinien wyglądać następująco: CPMProfit – program partnerski.

Słowa kluczowe powinny być również dobrze sprecyzowane. Chcąc wypromować artykuł pod konkretnym hasłem trzymajmy się kurczowo tego co chcemy osiągnąć. Wystarczy kilka dobrze dobranych słów. Dużo osób popełnia ten błąd, że chcałoby jeden artykuł wypromować pod wieloma hasłami, a tak się zwyczajnie nie da. Jeśli publikujemy na temat sieci afiliacyjnej zanox, słowa kluczowe wyglądałyby następująco: zanox, zanox.plsiec zanoxsiec afiliacyjna.

Co do opisu strony to dużo nie musze dodawać. Sprawa ma się podobnie jak przy formułowaniu tytułu artykułu. Powinien  być krótki, zwięzły i na temat, najlepiej gdyby zawierał część słów kluczowych.

Podczas pisania artykułu polecam wplątywanie słów kluczowych w treść, a następnie pogrubianie ich lub wyróżnianie nagłówkami h1, h2, h3. Zabieg ten urozmaica tekst przez co późniejsi czytelnicy rzadziej będą nudzili się czytaniem naszego artykułu. Niektóre pogrubione słowa możemy przerobić na odnośniki do tagów, podobnych artykułów lub kategorii co wspomoże nieco pozycjonowanie.

Stwórzmy mapę strony. Taka mapa ułatwi nowym użytkownikom wyszukiwanie interesujących ich treści. Jest to swoistego rodzaju katalog/spis wszystkich podstron naszego bloga. Roboty indeksujące często korzystają z takich map przez co publikacje pojawiają się szybciej w wynikach wyszukiwań.

Linkowanie do artykułu

Dodajmy adres odsyłający do artykułu w kilku dobrych katalogach stron, katalogach artykułów oraz preclach.

Udzielajmy się na forach tematycznie dopasowanych do naszego bloga. Odpowiadajmy na pytania i chętnie udzielajmy pomocy nowym użytkownikom oraz odsyłajmy ich do konkretnych przykładów na naszej stronie. Pozwoli to na uzyskanie kilku linków odsyłających do naszego artykułu. Jeśli regulamin for na to pozwala, dodajmy też kilka linków w stopce, które będą wyświetlane pod każdym naszym postem.

Może was to zdziwić ale polecam jeszcze  czytanie artykułów na blogach konkurencji oraz dodawanie do niech komentarzy. Nie bójmy się podlinkować do naszego tekstu jeśli oczywiście poruszamy podobny temat. Czytelnicy, którzy nie będą zadowoleni z publikacji konkurencji z pewnością głodni dalszych informacji przejdą do nas, gdzie uzyskają pełną odpowiedź i satysfakcję z dobrego artykułu. Spamowanie absolutnie nie wchodzi tutaj w grę, bo internauci nie chcą czytać takich blogów.

Social Media

Skorzystajmy również z potęgi stron społecznościowych. Piszmy posty na Facebooku i Naszej Klasie odnośnie nowo dodanych przez nas artykułów. Załóżmy fanpage na Fb i gromadźmy ludzi chętnych do przeczytania każdego napisanego przez nas zdania. Dodatkowo załóżmy konta na Twitterze lub Twitt.pl i innych podobnych, aby informować na bieżąco czytelników o nowych treściach. W dobie social media portale tego typu mają ogromny potencjał reklamowy.

Płatne metody promowania artykułów

Nie będę rozpisywał się na w tym podpunkcie, bo wiem, że mało kto będzie tym zainteresowany. Po prostu znam mentalność polaków i z pewnością niewielu zdecydowałoby się na taką promocję.

Skorzystać tu możemy z płatnego mailingu. Poszukajmy na allegro lub na innych portalach ludzi lub firmy, które zajmują się wysyłką płatnych e-maili, oraz posiadają dobrą, dużą listę mailingową. Koszt takiej reklamy to kwota rzędu kilkunastu, kilkudziesięciu złotych.

O tyle jest to zły sposób, gdyż efekt może być jednorazowy. Osoby które raz wejdą z maila w nasz artykuł, później mogą już więcej się tu nie pojawić. Więc albo reklama przyniesie korzyść albo i nie. Pozycjonowanie ma efekt bardziej długotrwały i koszty poniesione raz zwracają się w późniejszym czasie z większą nawiązką.

Płatnych metod jest oczywiście o wiele więcej. Wszystko sprowadza się do budżetu jakim prosperujemy. Możemy kupić reklamę w Google, na N-k, na FB i wszędzie tam gdzie tylko mamy ochotę. Pamiętajmy tylko o zdrowym rozsądku.

Podsumowanie

Dobrze wypromowany artykuł w sieci ma bardzo duży potencjał do generowania zarobków. Jeśli chcemy zarabiać przez internet warto zapisać sobie to gdzieś w widocznym miejscu i mieć to ciągle na uwadze. Wiadomo przecież, że zarabiają tylko strony, które znajdują się na czołowych pozycjach w wyszukiwarkach.

Sposobów na wypromowanie artykułu jest bardzo dużo. Na początku powinniśmy się zająć doborem słów kluczowych, tytułu artykułu oraz jego opisu. Dodatkowo warto używać słów kluczowych wewnątrz artykułu, bo poprawia to skuteczność pozycjonowania. Poza sprawami technicznymi udzielajmy się na forach i odsyłajmy do naszego tekstu. Bądźmy mili, nie narzucajmy się, a jeśli ktoś uzna, że chce przeczytać nasz artykuł, będzie wiedział jak do niego dotrzeć.

W dobie social media, praktycznie niewyczerpany potencjał reklamowy mają portale społecznościowe. Warto więc polecać nasz blog w gronie znajomych.

Podejrzewam, że metod na wypromowanie artykułu w sieci jest o wiele więcej, ale powyżej opisałem te najważniejsze. Przyjemnego promowania.

Leave a Reply


Blog jest poświęconym tematyce: zarabianie w internecie, praca w domu w internecie, zarabianie na blogu. Znajdziesz tutaj porady oraz opisy jak zarobić pieniądze na blogu przez internet. Zarabianie przez internet w sieci. Praca przez internet.

Copyright © Zarabianie w internecie, zarabianie przez internet, e-biznes.