Zarabianie w internecie, zarabianie przez internet, e-biznes.

Jak włączyć komentarze w istniejących wpisach WordPress?

Miałeś wyłączone komentarze na WordPress’ie i nie wiesz jak je włączyć? Prosta rada jak dokonać masowej edycji artykułów w celu włączenia opcji komentowania.

Wyłączone komentarze możemy spotkać na wielu blogach. Dzieje się tak z kilku przyczyn. Najczęściej blogerzy nie chcą zaśmiecać swoich stron kiepskiej jakości treścią, nie potrafią poradzić sobie ze spamem lub najzwyczajniej w świecie nie chcą używać tej opcji. Co zrobić gdy nagle chcemy włączyć możliwość komentowania wpisów, a w bazie danych mamy opublikowaną sporą ilość artykułów?

Masowa edycja

Bardzo przydatnym narzędziem jest masowa edycja artykułów. Zaznaczamy treści, które chcemy edytować a następnie z rozwijanego menu „Masowe działania” wybieramy opcję „Edytuj”. Następnie klikamy w przycisk „Zastosuj”.

Pojawi się panel, w którym mamy możliwość zmienienia ustawień dla wszystkich zaznaczonych wpisów. Możemy włączać/wyłączać komentarze, pingi, zmieniać stan oraz autora artykułu a także edytować kategorię oraz tagi do jakich przypisane zostaną nasze wpisy.

Wybieramy z menu rozwijanego opcję zezwól dla komentarzy i klikamy przycisk „Zaktualizuj”. Jeśli wszystko przebiegło pomyślnie pojawi się komunikat „20 wpisów zostało zaktualizowanych” u góry strony. Jak widać jest do bardzo proste.

Szybka edycja

W tym przypadku edytujemy każdy wpis z osobna. W momencie gdy nasz blog posiada kilka lub kilkanaście opublikowanych artykułów ta metoda zda egzamin. Opcja pojawi się pod tytułem wpisu po najechaniu na tytuł. Pozwala ona również edytować: tytuł, datę publikacji, hasło, kategorię, tagi, stan wpisu oraz pingi. Odradzam tą metodę ze względu na jej czasochłonność.

Włączyliśmy zatem możliwość komentowania wszystkich naszych artykułów, które zostały wcześniej opublikowane. Teraz wystarczy włączyć w Ustawienia -> Dyskusja opcję, dzięki której automatycznie każdy nowy wpis będzie mógł być komentowany przez czytelników.

Leave a Reply


Blog jest poświęconym tematyce: zarabianie w internecie, praca w domu w internecie, zarabianie na blogu. Znajdziesz tutaj porady oraz opisy jak zarobić pieniądze na blogu przez internet. Zarabianie przez internet w sieci. Praca przez internet.

Copyright © Zarabianie w internecie, zarabianie przez internet, e-biznes.