Zarabianie w internecie, zarabianie przez internet, e-biznes.

Jak szybciej pisać nowe posty na blogu?

Niezmiernie ważna jest treść naszych artykułów, dlatego też powinniśmy się skupić na dodawaniu tych wartościowych. Niestety zajmuje to sporo czasu. Jak pisać szybciej nowe posty na blogu?

Ważne jest aby nasz artykuł był napisany dobrze i z sensem. Wielu blogerów przesadnie skupia się na tym, przez co publikują garstkę wpisów rocznie narzekając na brak czasu. Dodatkowo narzekają, że ich zarobki są niewielkie w stosunku do pracy, którą włożyli w opublikowanie wpisu. Aby zarabiać w internecie trzeba jednak publikować trochę więcej. W gruncie rzeczy nie czas jest tego przyczyną a rozkojarzenie, brak motywacji i wiele innych czynników.

Jeśli wam też zdarza się spędzić dużo czasu nad pisaniem artykułów zachęcam do przeczytania tych wskazówek:

Trzymaj się pomysłu

Zabierając się za pisanie nowego artykułu mamy w głowie pewną ideę, którą chcemy przelać na papier.  Pisząc kilka początkowych zdań często nachodzą nas nowe pomysły, lub jakieś inne sprawy, które wydają się nam łatwiejsze do zrealizowania. Tracimy przez to sens naszego działania i zapominamy o tym co chcieliśmy napisać. Skupmy się tylko na naszym artykule i pomyślmy sobie, że jesteśmy teraz tylko my i komputer, i zaraz napiszemy świetny artykuł.

Zrób plan działania

Zróbmy sobie listę rzeczy, o których chcemy napisać w tekście i wracajmy do niej co akapit by sprawdzić czy posuwamy się zgodnie z planem. Teraz realizujemy to zadania, na inne będzie czas później. Z pewnością łatwiej się tworzy coś czego mamy już jakiś zarys, co ułatwi nam później trzymanie się wątku.

Wypiszmy sobie ramy:

  • Wstęp – temat naszego artykułu, nawiązanie do niego..
  • Rozwinięcie: w podpunktach co chcemy zawrzeć w naszym artykule
  • Zakończenie – podsumowanie tego co napisaliśmy, możemy  przytoczyć temat, dorzucić własną opinię itp..

Zdecydowanie łatwiej jest pisać artykuł trzymając się wcześniej sporządzonego planu. Wielu internautów tak właśnie tworzy nowe wpisy na bloga.

Przygotuj m-ce pracy

Od tego powinniśmy właściwie zacząć pisanie artykułu. Nie da się tworzyć i myśleć trzeźwo w bałaganie. Śmiało zaryzykuję stwierdzeniem, że jest to potwierdzone naukowo. Nie ma się co oszukiwać ale gdy jest bałagan wokół nas, lub po prostu jest wiele przedmiotów w zasięgu naszego wzroku, łatwo się rozpraszamy. Kiedy nie możemy się skupić na pisaniu, zaczyna nas interesować długopis na biurku, zeszyt czy telefon. Nachodzą nas wówczas myśli: „A to byśmy sobie posprzątali coś albo przemeblowali”. Po całym „remoncie” okazuje się, że jesteśmy już zbyt zmęczeni na pisanie. Tak nigdy nic nie opublikujemy!

No właśnie. Nie napiszemy nic sensownego gdy będziemy myśleli o niebieskich migdałach. Pościągajmy wszystko z biurka, i zostawmy tylko plan naszego artykułu. Jestem pewien, że pisanie okaże się bardziej przyjemne.

Nieład przed komputerem to jeszcze nic. Z pewnością podczas pisania nowego tekstu macie otwartą przeglądarkę internetową a w niej facebook’a, nk i inne ciekawe strony które kuszą. Dorzućmy jeszcze GG bo z pewnością jest zainstalowane na PC. Tak naprawdę nie zdajemy sobie sprawy, że nieświadomie, lub z przyzwyczajenia sprawdzamy co pewien czas czy nikt ze znajomych nie napisał do nas wiadomości. Jest to coś w rodzaju obsesji odświeżania strony, aby być ze wszystkim na bieżąco.

Siadając przed klawiaturą zostawmy włączone tylko to okno, w którym zaraz napiszemy nasz artykuł.

Pisz nie edytuj

Dajmy się ponieść wenie twórczej, którą jeszcze mamy i piszmy każde słowo co nam przyjdzie do głowy. Nie zastanawiajmy się nad poprawnością gramatyczną i nie poprawiajmy zdań bo przez to tracimy bardzo dużo czasu. Na poprawki przyjdzie czas po napisaniu artykułu.

Zostawiaj luki

Jeśli wiemy, że chcielibyśmy jeszcze dopisać kilka zdań pod konkretnym akapitem nie róbmy tego na siłę. Zostawmy lukę w tekście, którą uzupełnimy jak tylko skończymy całość. Takie wymyślanie na siłę powoduje, że przestajemy produktywnie pisać nowe zdania i wypadamy z rytmu. Oznaczmy sobie lukę np. gwiazdkami, aby wiedzić później do którego miejsca wrócić.

Podsumowanie

Jest wiele czynników, które wpływają na szybkość z jaką piszemy nowe artykuły. Każdy z nas wie najlepiej co nas rozprasza i co wpływa na to, że przestajemy mieć chęci do pisania. Przewietrzmy pomieszczenie abyśmy nabrali ochoty do pracy, pozamykajmy wszystkie inne okienka na komputerze, które mogłyby nas zainteresować. Stwórzmy również plan działania, abyśmy nie zaczęli pisać o czymś odległym. W wielkim skrócie przygotujmy porządnie miejsce pracy a będzie ona dla nas przyjemnością.

Szybkość z jaką napiszemy kolejny artykuł zależy tylko i wyłącznie od nas.

Leave a Reply


Blog jest poświęconym tematyce: zarabianie w internecie, praca w domu w internecie, zarabianie na blogu. Znajdziesz tutaj porady oraz opisy jak zarobić pieniądze na blogu przez internet. Zarabianie przez internet w sieci. Praca przez internet.

Copyright © Zarabianie w internecie, zarabianie przez internet, e-biznes.