Zarabianie w internecie, zarabianie przez internet, e-biznes.

Jak rozpoznać SCAM w Get-Paid’zie?

Chciałbym podzielić się w tym poście wskazówkami jak rozpoznawać czy dana strona to typowy oszust lub czy może warto się do niej zapisywać.

Od kilku lat interesuje się Get-Paid’em i do tej pory ponad 80% firm do których dołączyłem okazało się SCAM’ami. Zaledwie po kilku dniach od mojej rejestracji strony te znikały lub przestawały najzwyczajniej płacić swoim użytkownikom. Doświadczony takimi oszustwami mogę śmiało powiedzieć, że mam teraz do tego oko i wiem z jakich firm zrezygnować a do jakich się w ogóle nie zapisywać. Oczywiście moja skuteczność nie wynosi 100%.

Oto niezbędne wskazówki:

Uczciwe strony mają jasno sprecyzowany regulamin oraz posiadają dział „często zadawanych pytań”.

Wielu oszustów przy zakładaniu nowej witryny kopiuje regulaminy oraz działy FAQ z innych stron. Często również na stronie głównej podają fałszywe treści zapożyczone z nieznanych źródeł. Świadczy to o nieprofesjonalnym podejściu do sprawy. Jeśli adminowi nie chciało się napisać krótkiego tekstu na stronę główną to równe dobrze może mu się później nie chcieć wypłacić naszych zarobionych pieniędzy.

Patrząc na to z innej strony, skąd indziej jak nie z „home-page’a” dowiemy się o warunkach uczestnictwa w programie oraz o otrzymywanym wynagrodzeniu.

Zdarzyło mi się nie raz podczas przeglądania nowych stron, że w regulaminie natrafiłem na słowo np. Neobux. Świadczy to tylko o tym, że tekst został żywcem skopiowany od światowego giganta PTC. Innym razem natknąłem się na taki problem, że w regulaminie pisało iż mogę posiadać maksymalnie 100 poleconych a w rzeczywistości limit ten wynosił 30.

Uczciwe strony powinny mieć wykupioną domenę oraz hosting.

Czym jest nowy serwis bez wykupionej domeny oraz profesjonalnego hosting? Może wydawać się to śmieszne ale niektórych adminów nie stać na zapłacenie kilkunastu złotych za domenę. Blisko 100% witryn rozpoczynających biznes w Get-Paidzie upada. Śmiało można nazwać to regułą.

Osobiście nie znam żadnej uczciwej strony z darmową domeną oraz tanim hostingiem. Odradzam uczestnictwo w takich programach. Jeśli nie stać admina na wydatek rzędu 20zł za domenę, świadczy to o tym, że nie zależy mu na programie.

Uczciwe strony nie blokują informacji udostępnianych przez WHOIS.

Unikaj stron, które blokują informacje na temat  właściciela domeny (Informacje te można sprawdzić np. na whois.net). Jest to kolejny powód dla którego należy omijać takie strony. Najwyraźniej admin ma ambitne plany oszukania swoich użytkowników i nie chce aby ci znali jego dane. Jeśli nikt go nie będzie znał, otwiera to przed nim możliwość dalszego scam’owania bez większych konsekwencji.

Uczciwe strony posiadają własne forum lub dział Supportu na większych forach.

I to jest chyba najważniejszy czynnik, który powinien wpływać na nasz wybór strony PTC/PTR. Użytkownicy programu powinni mieć możliwość łatwej i szybkiej komunikacji pomiędzy sobą oraz administracją. Przed dołączeniem do firmy polecam poczytanie wątków na forach. Tam na pewno nikt nikogo nie oszukuje, a użytkownicy wyrażają swoje doświadczenia z daną witryną.

Pamiętaj, że nie musi to być TYLKO forum. Niektóre serwisy posiadają własne blogi, Twitter’a lub konta na portalach społecznościowych. Tu też można się dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy.

Uczciwe strony nie oferują zbyt wygórowanych zarobków.

Nie ekscytuj się za bardzo i nie mdlej jeśli przeczytasz w ofercie, że zarobki za obejrzaną reklamę wynoszą 10gr lub 1zł. Zaufaj mi, że takie ekstremale zarobki nie oferuje praktycznie nikt. Często na takie sztuczki nabierają się początkujący, którzy chcą w krótkim czasie zbić kokosy.

Aby strona utrzymała się na rynku musi zarabiać na siebie. Żaden admin nie ma zamiaru dopłacać do interesu.

Uczciwe strony rzadko wystawiają promocje.

Klikałem już w wielu stronach PTC i wiem, że jeśli admin zaczyna nas obsypywać promocjami i innego rodzaju bonusami, to nie wróży dobrze. Na pewno nie interesuje go już los programu i chce zgarnąć trochę forsy po czym wycofie się z biznesu.

Promocje to znak, że brakuje środków do dalszego działania. Jeśli admin prowadzi stronę rzetelnie i utrzymuje ją w dobrej kondycji finansowej na pewno nie chce się dzielić z nami swoim zarobkiem. Po co miałbym oddać nam 50% swojego profitu?

Nie uciekajmy ze stron gdzie zobaczymy pierwszą lepszą promocję. Jeśli są one rzadkością i są one rozsądne nie ma się czego obawiać. Czasami admin chce zrekompensować nam np. przerwę w działaniu serwisu i daje nam parę groszy.

Uczciwe strony posiadają zewnętrznych reklamodawców.

Aby witryna działała potrzebne są pieniądze. Pieniądze oznaczają reklamodawców. Jeśli admin w sekcji płatnych klików oferuje tylko swoje reklamy, za które płaci z własnej kieszeni oznacza, że nadchodzą ciężkie czasy oraz nie narzeka na zbytnie zainteresowanie ze strony reklamodawców.

Nie można przecież wiecznie płacić ze swojej kieszeni użytkownikom. Unikajmy takich firm.

Użytkownicy uczciwych stron umieszczają dowody wypłat na forach.

Przeglądając fora powinniśmy się natknąć na screeny z potwierdzeniami otrzymania pieniędzy od danej firmy. Jeśli takowych nie znajdziemy w internecie oznacza to, że nikt pieniędzy nie otrzymał.

Najzwyczajniej poszukaj w google’ach dowodów wypłat. Jeśli znajdziesz setki potwierdzeń wypłacalności możesz śmiało rejestrować się w firmie.

Zdarza się, że nieuczciwi admini fałszują screeny i podrzucają na forach. W takim przypadku należy sprawdzić kto wysłał płatność i zweryfikować z jakiej firmy jest dany dowód wypłaty (np. po adresie e-mail).

Uczciwe strony płacą każdemu użytkownikowi.

Nie rejestruj się w firmach, które płacą tylko wybranej grupie uczestników. Zdarza się faworyzowanie krajów takich jak: USA lub Fracja. Unikajmy tego. Jeśli admin jest uczciwy zapłaci każdemu bez względu na pochodzenie oraz czy dany użytkownik posiada wykupione konto Premiowane lub nie.

Przykładem tutaj mogłaby być strona IsabelMarco. Władze serwisu postanowiły wypłacać tylko użytkownikom premiowanym. A prawdą jest to, że około 90% zlecanych pieniędzy jest przez zwykłych uczestników. Przeciwieństwem jest tutaj Neobux, który płaci każdemu.

Uczciwe strony nie ustawiają wygórowanego minimum.

Nie klikaj na stronach gdzie minimum wynosi powyżej 30zł. Przy niskich stawkach nie jesteś w stanie osiągnąć samodzielnie określonego progu. Witryny z wysokim minimum chcą zatrzymać pieniądze lub chociaż opóźnić ich wypłacenie.

Warto przekalkulować sobie ile czasu zajmie nam osiągnięcie wymaganego progu wypłaty. Przy zarobku dziennym 4gr minimum w wysokości 50zł jest nie realne do osiągnięcia.

Uczciwe strony nie unikają kontaktu z użytkownikami.

Również bardzo ważny czynnik. Admin powinien być zawsze tam gdzie potrzebna jest jego pomoc. Jego obowiązkiem powinna być pomoc swoim użytkownikom. Jeśli wprowadza jakieś udoskonalenia lub zmiany w regulaminie, powinien powiadomić ich o tym. Jeśli tego nie robi jest co najmniej nie uprzejmy. Zaufanie buduje się w końcu relacjami z innymi ludźmi, którzy tworzą środowisko Get-Paid’u. Długa nieobecność admina na stronie powinna być znakiem aby uważać w przyszłości.

Myślę, że to takie najważniejsze uwagi, które pomogą wam uniknąć niepotrzebnych rozczarowań oraz strat finansowych. Pamiętajcie, że tak jest w 99%, a zawsze znajdzie się jakiś wyjątek. W końcu nic tak nie uczy jak własne błędy.

Leave a Reply


Blog jest poświęconym tematyce: zarabianie w internecie, praca w domu w internecie, zarabianie na blogu. Znajdziesz tutaj porady oraz opisy jak zarobić pieniądze na blogu przez internet. Zarabianie przez internet w sieci. Praca przez internet.

Copyright © Zarabianie w internecie, zarabianie przez internet, e-biznes.