Zarabianie w internecie, zarabianie przez internet, e-biznes.

Czy mały blog zarobi?

blog

Jeśli te duże strony potrafią zarobić na siebie, to czy mały blog może tego dokonać? Nie ma rzeczy nie możliwych, są tylko trudne do wykonania. Przy dobrej strategi nawet mały blog zarobi dla nas pieniądze.

Zdefiniujmy małego bloga

Sprawa wydaje się banalna. Nic bardziej mylnego. Które blogi zaliczymy do kategorii „mały”?

Głównym czynnikiem decydującym o wielkości bloga jest jego zasięg, który składa się z liczby unikalnych użytkowników UU oraz liczba odsłon strony PV na dobę/miesiąc. Niewielkie strony zazwyczaj mają po kilkanaście/kilkadziesiąt użytkowników i zliczają do kilkuset odsłon dziennie. Jeśli nasz serwer MICRO/MINI radzi sobie z generowanym przez czytelników traffikiem bez większego problemu, nasza strona na pewno zalicza się do tych mniejszych.

Blogi można również podzielić ze względu na ilość opublikowanych treści. Im jest ich więcej tym nasz blog jest większy.

Najlepiej gdy oba te czynniki idą ze sobą w parze, a tak się często dzieje, wtedy łatwo jest sklasyfikować naszą stronę.

Strategia małego bloga

Aby osiągnąć jakikolwiek sukces musimy jednak coś publikować i jakiś ruch na stronie generować. Coś nie znaczy byle co. Najlepiej wybrać ciekawy temat, który nie wymaga rozpisywania się, a zaoszczędzony czas przeznaczyć na pozycjonowanie.

Stawiając małą stronę nie należy jednak spodziewać się Bóg wie czego. W porównaniu do dużych serwisów jesteśmy zdecydowanie mniej atrakcyjni dla reklamodawców. Reklama to nie forma sponsoringu lecz ma swoje zadanie: musi przynieść pożądany rezultat.

Kluczem do sukcesu jest postawienie kilku, kilkunastu małych blogów, których zyski zsumują się w jeden większy. Przykładowo jeśli zarabiamy 5zł miesięcznie na jednym naszym blogu, to na 10 będzie to już 50 zł, na 20 100zł. Może wydawać się nie wiele, lecz to tylko początek. Dalsza praca nad tymi stronami tj. dodawanie treści, pozycjonowanie może znacznie zwiększyć nasze zarobki.

Coraz więcej osób decyduje się na takie wyjście. Początkowo stawiają kilkanaście stron, z których po pewnym czasie zostawiają te najbardziej rentowne i robią tak aż osiągną kilkanaście solidnych witryn. Zdecydowanie dużo łatwiej jest zarobić na każdej z dziesięciu stron po 10 zł ( w sumie 100 zł) niż na jednej 100zł.

Da się

Da się zarobić na małym bogu lecz nie spodziewajmy się zbyt dużo. Niewielkie strony zarabiają od kilku do kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Rozwiązaniem jest otwarcie większej ilości małych blogów, z których zyski będą się sumowały. Nawet jeśli nie przyniosą one spodziewanych korzyści materialnych, mogą później posłużyć jako baza pod pozycjonowanie innych stron www.

 

 

Leave a Reply


Blog jest poświęconym tematyce: zarabianie w internecie, praca w domu w internecie, zarabianie na blogu. Znajdziesz tutaj porady oraz opisy jak zarobić pieniądze na blogu przez internet. Zarabianie przez internet w sieci. Praca przez internet.

Copyright © Zarabianie w internecie, zarabianie przez internet, e-biznes.