Zarabianie w internecie, zarabianie przez internet, e-biznes.

Co to jest blog?

blog

Mamy 2011 rok i ciągle przybywa w internecie stron, które określane są mianem blog. Ciekawy jest fakt, iż co dziennie poruszamy się po dziesiątkach takich stron, nie wiedząc, że to właśnie blogi. Czym więc jest blog?, o którym tyle słyszymy?

Zdezorientowany? Niepotrzebnie! Otóż, dosyć łatwe jest sprecyzowanie czym rzeczywiście jest blog.

Blog to rodzaj strony internetowej, prowadzonej w formie dziennika lub pamiętnika, na której wyświetlane są wpisy w kolejności chronologicznej. Pisany jest głównie przez jednego autora, najczęściej na wybrany temat. Możemy znaleźć blogi na każdy temat o jakim tylko pomyślimy. Od fotografii, tematów duchowości po przepisy kulinarne, motoryzację, sport, biznes i wiele innych.

Publikowane na blogu treści mogą przybierać różną formę. Wpisy mają najczęściej postać tekstową (opinie, komentarze, wiersze, cytaty, porady), czasami przybierają postać graficzną tzw. fotoblogi (galerie zdjęć, ilustracje, rysunki). Najrzadziej spotykane są blogi zawierające odnośniki do innych stron internetowych.

Stereotyp bloga

Przyjęło się, ze większość osób kojarzy blog z pamiętnikiem, za pomocą którego autor dzieli się swoimi opiniami, przeżyciami i doświadczeniami z innymi użytkownikami. Jest to tylko jedna z niezliczonych możliwości użycia bloga, będąca kroplą w morzu zastosowań.

Dzisiaj blogi są wykorzystywane do wszelkiego rodzaju celów. Niektóre firm wykorzystują blogi do komunikowania się i współdziałania z klientami. Portale i serwisy również zakładają blogi aby informować swoich użytkownikach o nadchodzących nowościach. Blogi stały się uniwersalne. Można ich użyć praktycznie do wszystkiego co jest związane z internetem.

Po czym poznać bloga

Jeśli strona internetowa nazywana jest blogiem, nazwa ta musi skądś się brać. Przecież nie każda strona jest blogiem.

Blogi zazwyczaj wyróżniają się tym, że:

  1. Posiadają system archiwizacji wpisów. Każdy wpis posegregowany jest ze względu na datę dodania. Umożliwia to łatwy i szybki sposób szukania treści wcześniej opublikowanych na blogu,
  2. Posiadają system kategorii i tagów, co ułatwia w poruszaniu się po nich,
  3. Umożliwiają komentowanie publikowanych treści przez odwiedzających (opcjonalnie, niektóre blogi blokują tę funkcję),
  4. Zawierają odnośniki do innych blogów o podobnej tematyce, zestawy linków do blogów polecanych przez admina (tradycyjnie umieszczone w bocznym menu),
  5. Publikują treści za pomocą kanałów RSS,
  6. Posiadają funkcję pingback i trackback,

 

Leave a Reply


Blog jest poświęconym tematyce: zarabianie w internecie, praca w domu w internecie, zarabianie na blogu. Znajdziesz tutaj porady oraz opisy jak zarobić pieniądze na blogu przez internet. Zarabianie przez internet w sieci. Praca przez internet.

Copyright © Zarabianie w internecie, zarabianie przez internet, e-biznes.