Zarabianie w internecie, zarabianie przez internet, e-biznes.

10 błędów popełnianych przez początkujących blogerów

Jeśli dotarłeś do tego artykułu, to prawdopodobnie podjąłeś już decyzję o założeniu własnego bloga. Dowiedz się jakie błędy popełniają początkujący blogerzy oraz jak ich unikać. 

Na samym początku należą Ci się gratulację za to, że zdecydowałeś się na przygodę jaką jest blogowanie. Zakładam, że masz sprecyzowaną wizję, wiesz już jak założyć bloga i zacząłeś pisać pierwsze teksty. Może zdarzyło Ci się już popełnić kilka błędów o których nie wiesz. Oto lista 10 prostych błędów, które są najczęściej popełniane przez początkujących bloggerów.

1. Grająca muzyka w tle

Wybij to sobie z głowy jak najszybciej. Jest to nie tyle zaskakujące co irytujące. Każdy ma własny gust muzyczny o czym należy pamiętać. Grająca w tle muzyka może rozpraszać a w skrajnych przypadkach odrzucać. Wyobraź sobie, że ktoś wchodzi na stronę i ma włączone głośniki na pełną regulację, czego nie jest świadomy. Jeszcze lepiej gdy obok takiej osoby śpi ktoś. Dzięki takiemu zabiegowi możemy łatwo stracić zainteresowanie naszym blogiem. Taka osoba na pewno nie wróci!

2. Kopiowanie cudzych treści

Możesz cytować, podlinkować ale zapomnij o kopiowaniu całych artykułów. Po pierwsze jest to nieprofesjonalne. Stosowanie takich praktyk szybko zostanie zauważone i nie obejdzie się bez echa. Jak byś się poczuł, gdybyś siedział nad tekstem całą noc i pocił się nad każdym wyrazem, po czym zobaczyłbyś swój artykuł na innej stronie. Nie chcę wiedzieć. Nie tylko ludzie ale również wyszukiwarki nie lubią plagiatów. Może to zaszkodzić w zdobywaniu wysokich pozycji w Google.

3. Kiepskie multimedia lub ich brak

Oczywiście można prowadzić bloga złożonego tylko i wyłącznie z tekstu. Moje doświadczenie jedna mówi coś całkiem innego. Ludzie stają się coraz bardziej leniwi i nie lubią czytać. Wolą oglądać filmiki oraz przeglądać infografiki. Dzieje się tak dlatego, że w dobie XXI wieku, przy tak dużym natłoku informacji, użytkownicy szukają tylko tego co ich interesuje i w dodatku jest krótko i dosadnie przedstawione. Wrzuć czasami jakiś obrazek do nowego artykułu lub przedstaw dane w postaci wykresu a na pewno nie zaszkodzi, a wręcz pomoże przyciągnąć więcej czytelników.

4. Nieregularne dodawanie treści

Jak często dodawać nowe wpisy/blogować? Dobre pytanie. Po pewnym czasie prowadzenia bloga zdobędziesz grupę stałych czytelników. Osoby te będą co jakiś czas odwiedzały stronę w poszukiwaniu nowych artykułów. Jeśli nie zaspokoisz ich łaknienia, po jakimś czasie odejdą tam gdzie dzieje się więcej. Dodatkowo regularne publikowanie wpływa pozytywnie na nas samych. Uczymy się koncentracji, uspokajamy się a także ćwiczymy umiejętność pisania. Z czasem nasze wpisy staną się bardzie precyzyjne, ciekawsze i przyjemniejsze do czytania.

5. Wyłączona możliwość komentowania

Nie bój się krytyki. Tutaj możemy pozwolić sobie na rozmowy i wymianę spostrzeżeń. Dyskusja pozwala włączyć się w życie naszego bloga innym osobom. Piszemy dla ludzi bo bez nich nie miało by to sensu. Czytelnicy chętniej powracają do artykułów gdzie zostawili komentarz, gdyż są ciekawi nowych odpowiedzi.

6. Brakująca strona Kontakt i About

Nowi czytelnicy będą chcieli się dowiedzieć o czym piszesz. Niezbędne jest zmontowanie strony About Us, czyli O Nas, albo O blogu. Niezmiernie ważne jest pierwsze wrażenie. Jeśli na początku sprostamy oczekiwaniom nowych użytkowników, dalej już będzie z górki. Ludzie, którym spodoba się blog lub mają dla nas propozycję nie do odrzucenia będą również chcieli się z nami skontaktować. Obowiązkowe jest także posiadanie zakładki kontakt, z danymi takimi jak email lub numer telefonu.

7. Za duża liczba instalowanych wtyczek

Tak, jest to dość istotne. Wolno działająca strona to koszmar czytelników. Jeśli zdecydujemy się na zainstalowanie kilku niezbędnych wtyczek, nie wpłynie to zbytnio na wydajność bloga. Gdy liczba ta urośnie do 20-50 nasza strona zacznie ładować się bardzo powoli co powoduje irytację. A to duży krok ku straceniu nawet najbardziej tolerancyjnych czytelników.

8. Nieregularne tworzenie kopii zapasowych

Najczęściej całkowite zaniechanie tworzenia kopii zapasowych. Należy się tego wystrzegać. Przeważnie jest tak, że dopóki wszystko jest dobrze zapominamy o tym. W przypadku nieoczekiwanej awarii serwera bądź naszego błędu możemy utracić dane bezpowrotnie. Jeśli nie zabezpieczymy się przez tą ewentualnością, możemy stracić wszystkie wpisy i komentarze, które do tej pory pojawiły się na blogu. Możemy tworzyć kopie zapasowe ręcznie lub używając służących do tego wtyczek.

9. Brak prowadzenia statystyk

Wiesz jak ludzie docierają do konkretnych artykułów? Które wpisy spodobały się czytelnikom najbardziej? Są to podstawowe informacje, które powinniśmy śledzić na bieżąco. Jeśli nie wiemy co interesuje naszych czytelników, jak mamy do nich dotrzeć? Początkowy blogger nie przywiązuje temu większej uwagi, lecz to bardzo ważne. Przydatnym narzędziem jest Google Analytics, które jest kopalnią wiedzy o użytkownikach. Dzięki niemu dowiemy się, które posty są najbardziej popularne, skąd pochodzi ruch na blogu, ilu użytkowników po wejściu od razu opuszcza stronę oraz masę innych rzeczy.

10. Zniechęcanie się do pracy

Początki bywają trudne. Piszemy świetne artykuły ale nadal nie trafiamy do szerszego grona osób. Jeśli minęło już sporo czasu warto zastanowić się czym to może być spowodowane. Pamiętaj, że uczymy się cały czas więc zawsze jest odpowiednia pora aby zmienić coś na lepsze. Dobrze jest się zastanowić nad tym co jest przyczyną utraty motywacji do prowadzenia bloga/strony aby szybko zażegnać kryzys. Każde niepowodzenie hartuje i jeśli wyciągniemy odpowiednie wnioski ruszymy do przodu szybciej niż nam się wydaje.

Posumowanie

Błędów, które popełniają początkowi blogerzy jest znacznie więcej. Powyżej zostały opisane te najczęstsze, których należy się wystrzegać. Blogowanie jest fascynującym wyzwaniem, które daje wiele radości. Nieważne jakie posiadamy doświadczenie, zawsze zdarzy się, że zrobimy coś nie tak. Warto zatem wcielić w życie rady, które poprawią funkcjonowanie i atrakcyjność naszego bloga.

A jakie błędy Wy popełniliście podczas swojej przygody z blogowaniem?

Leave a Reply


Blog jest poświęconym tematyce: zarabianie w internecie, praca w domu w internecie, zarabianie na blogu. Znajdziesz tutaj porady oraz opisy jak zarobić pieniądze na blogu przez internet. Zarabianie przez internet w sieci. Praca przez internet.

Copyright © Zarabianie w internecie, zarabianie przez internet, e-biznes.